Postet nga: Mitrovica e Veriut

Radulle Steviq dhe tenderët e tij nga institucionet e Kosovës

Nga gushti i vitit 2018 e deri në shtator të vitit 2021, kompania “RAD”, e regjistruar me dy adresa të ndryshme në Zveçan, në pronësi të biznesmenit serb, Radulle Steviq ...

Përleshje e gjuajtje me armë, tre persona të lënduar në Mitrovicë të Veriut

Tre persona janë lënduar e kanë përfunduar në Spitalin Rajonal të Mitrovicës, pasi fillimisht janë rrahur mes vete, e më pas në konflikt janë përdorur edhe ...

Dy përfaqësuesit shqiptarë në asamblenë komunale të Mitrovicës së Veriut (DOKUMENT)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë ditës së sotme ka publikuar rezultatet përfundimtare të kandidatëve nëpër Komuna.

Ambasada britanike mbështet aksionin e Policisë së Kosovës  

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka reaguar pas zhvillimeve në veriun e vendit dhe aksionit të Policisë së Kosovës për kontrabandë.

KMDLNJ dënon dhunën në veri, kërkon nga Policia që pa asnjë kompromis të veprojë kundër krimit të organizuar

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të vendit, duke e dënuar ...

Partitë shqiptare dhe të komuniteve bëhen bashkë në garë për Komunën e Mitrovicës së Veriut 

Kandidati për kryetar të komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq nga Iniciativa Qytetare Mitrovica ka treguar në DebatPernime se disa parti shqiptare dhe të komuniteve janë ...

Zotimi i kandidatit Atiq për qendrat e vaksinimit në Mitrovicën e Veriut 

Kandidati për kryetar të komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq nga Iniciativa Qytetare Mitrovica ka thënë se nëse merr mandate do të sigurojnë hapë...

Debati për kryetar të Mitrovicës së Veriut - LIVE

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Mitrovicës së Veriut diskutojnë në #DebatPernime për planet e tyre pas zgjedhjeve të 17 tetorit.