Postet nga: Borussia Dortmund

Kramaric i pandalshëm ia shënon 4 gola Dortmundit

Hoffenheim e ka deklasuar Borussia Dortmundin në “Signal Iduna Park”, duke e mposhtur me rezultat të thellë 4-0, në xhiron e fundit në Bundesligë.

Thomas Meunier i bashkohet Borussia Dortmundit

Mbrojtësi i krahut të djathtë Thomas Meunier iu është bashkuar Borussia Dortmundit si lojtar i lirë.

Haaland vendimtar në fitoren e Dortmundit ndaj Leipzigut

Borussia Dortmund e ka fituar derbin e xhiros së 33-të ndaj Leipzigut, me rezultat 2-0.

Fitore dramatike e Dortmundit ndaj Dusseldorfit (VIDEO)

Borussia Dortmund ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Dusseldorfit, si mysafir me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 31-të në Bundesligë.

Dortmundi fiton me vështirësi ndaj Hertha Berlinit  (VIDEO)

Borussia Dortmund ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Hertha Berlinit, me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 30-të në Bundesligë.

Dortmundi e demolon Paderbornin, shkëlqen Sancho

Borussia Dortmund  e ka demoluar Paderbornin në shtëpi të vet me rezultat 6-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Bundesligë.

Dortmundi në ankth për lëndimin e Haalandit

Janë orë pritjeje dhe nervozizmi te Borussia e Dortmundit. Verdhezinjtë dolën me me kocka të thyera nga sfida kryesore e javës me Bayernin e Mynihut, jo vetëm ...

Kimmich shënon gol të ‘çmendur’ ndaj Dortmundit (VIDEO)

Bayern Munchen e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 1-0, ndaj Borussia Dortmundit, ndeshje e cila po luhet në kuadër të xhiros së 28-të në Bundesligë në “...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!