Postet nga: Vjedhje

Dy zyrtarë të sigurimit terminal, dyshohen për vjedhjen e cigareve në vlerë prej 50 mijë eurove

Të arrestuarit për vjedhjen cigareve në vlerë prej 50 mijë eurove, në terminalin doganor në Merdare, sipas Policisë së Kosovës, janë zyrtarët e sigurimit terminal.

Graçanicë, burri raporton vjedhjen e makinës dhe një shume parash

Një burrë nga Graçanica ka raportuar se dje në orën 03:00 pas mesnatës, nga disa persona të panjohur i është vjedhur makina me targa vendore.

Pejë, hajnat lidhin burrë e grua dhe nën kërcënimin e armës u grabisin ari e para

Sonte, rreth orës 20:30 në fshatin Vitomiricë të Pejës ka ndodhur një grabitje.

Kaçanik, i dyshuari shtynë të miturit të vjedhin në shtëpitë e tyre

 

Dështon të nisë seanca ndaj të akuzuarve për vjedhjen e 280 mijë markave gjermane në vitin 2002

Në Gjykatën e Gjilanit ka dështuar të mbahet seanca ndaj Florim Gashit dhe Arsim Ismajlit, të akuzuar për vjedhjen e 280 mijë markave gjermane dhe një sasie të ...

I mituri dyshohet se vodhi 15 çokollata, arrestohet nga Policia

Një person i mitur është arrestuar dje në Prishtinë, pasi dyshohet se në një market të vogël kishte vjedhur 15 çokollata në vlerë 50 euro.

Gjykata nuk e di se të akuzuarit gjinden në paraburgim, dështon seanca për vjedhje të rëndë dhe grabitje

Në Gjykatën e Gjilanit ka dështuar të mbahet seanca ku për vjedhje grabitqare dhe vjedhje të rëndë po akuzohen Rrahman Arifoviq, Arbër Shaqiri dhe Labinot ...

Gjakovë, vidhen gjësende në Shoqatën e të Shurdhërve

Policia njofton se në Gjakovë dyshohet se është grabitur objekti i Shoqatës të të Shurdhërve.