Postet nga: ShBA

Mbi 3 milionë njerëz me COVID-19 në ShBA

Rritja e koronavirusit në Kaliforni detyroi Guvernatorin demokrat Gavin Newsom, të urdhërojë bllokime të pjesshme në rreth një të tretën e 58 qarqeve të shtetit.

Ilir Meta kujton vëllezërit Bytyçi në 21 vjetorin e vrasjes

Presidenti i i Shqipërisë, Ilir Meta ka përkujtuar 21 vjetorin e vrasjes së vëllezërve vëllezërve Agron, Mehmet dhe Ylli Bytyçi.

Qeveria amerikane i jep Novavax-it 1.6 miliard dollarë për vaksinën COVID-19

Novavax Inc, një nga kompanitë kryesore farmaceutike në garën për të zhvilluar një vaksinë për Covid-19, do të marrë 1.6 miliard dollarë nga programi i qeverisë amerikane pë...

SHBA-ja po shqyrton mundësinë e ndalimit të TikTok

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara "po shqyrtojnë mundësinë” e ndalimit të aplikacioneve kineze, përfshirë TikTok, për shkak se ato ndajnë informacionet ...

Zyrtarët po i bien alarmit për përhapjen e shpejtë të virusit

Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të shënojnë rritje dramatike në numrin e rasteve të infeksionit me COVID-19. Shteti i Floridës pati 11458 raste të reja më 4 korrik, një rekord i ...

Haradinaj: Nga viti 1999, 4 Korriku është bërë ditë feste edhe për shqiptarët

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në përvjetorin e pavarësisë.

Guvernatori i BQK-së uron ShBA-në për përvjetorin e pavarësisë

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për 4 korrikun, Ditën e pavarësisë.

Trump thotë se 'fashizmi po sulmon' vlerat dhe historinë amerikane

Presidenti amerikan, Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara janë nën sulm nga një “fashizëm i ri i majtë” që ka një sjellje “totalitare” ndaj vlerave dhe historisë ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!