Dyshohet se vodhi çantën me dokumente dhe 100 euro, i dyshuari arrestohet në Aeroportin e Prishtinës

Një burrë është arrestuar nga Policia e Kosovës dje në aeroportin ‘Adem Jashari’ në Prishtinë.

I njëjti po dyshohet për vjedhje të një valixheje, një çantë me dokumente personale dhe 100 euro.

“Është arrestuar i dyshuari pasi që një valixhe dhe një çantë krahu me dokument personale dhe 100 € para të gatshme janë gjetur te i dyshuari, të cilat i kishte raportuar si të humbura ankuesja femër kosovare pasi kishte arritur në ANP”- thuhet në njoftim.

I njëjti, me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.