Postet nga: Policia e Shtetit Shqiptar

Aksion i Policisë shqiptare në pikën kufitare Morinë, arrestohen 1 doganier dhe 3 qytetarë të tjerë për kontrabandim

Policia e Shtetit shqiptar ka njoftuar se ka arrestuar 1 doganier në pikën kufitare në Morinë dhe tre qytetarë të tjerë, të dyshuar për kontrabandë me pjesë të automjeteve ...

Vodhi orën 20 mijë euroshe të udhëtarit, arrestohet punëtori i bagazheve në Aeroportin e Tiranës

Policia e Shtetit Shqiptar ka njoftuar se ka arrestuar një 24 vjeçar në Aeroportin e Tiranës në Rinas, pasi që kishte vjedhur një orë dore në vlerë 20 mijë euro ...

Kishin mbetur të ngujuar në një shpellë në Tiranë, Policia shqiptare shpëton 5 turistë britanezë

Policia e Shtetit shqiptar ka shpëtuar 5 turistë nga Britania e Madhe të cilët kishin mbetur të ngujuar në vendin e quajtur “Shpella e Pëllumbasit” në Tiranë.

Me automjet godet ish-vjehrrin që ishte me biçikletë, arrestohet 48-vjeçari në Shkodër

Policia e Shtetit ka njoftuar se një 48-vjeçar dyshohet se ka goditur me automjet ish-vjehrrin e tij, i cili po lëvizte me biçikletë në Shkodër.

Përmet, arrestohet i dyshuari për keqtrajtim të shqiponjës

Policia e Shqipërisë ka njoftuar se është identifikuar dhe arrestuar autori i keqtrajtimit të shpendit (shqiponjë), në Përmet.

Arrestohet në Kosovë një shtetas i Shqipërisë i dyshuar për disa vepra penale

Një operacion në koordinim në mes të Policisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë ka rezultuar me arrestimin në Kosovë të një shtetasi shqiptar, të akuzuar për ...

Arrestohet administratori i plazhit Vilë-Bashtovë në të cilin dje u mbytën tre persona

Policia e Shtetit në Shqipëri ka bërë të ditur se ka arrestuar administratorin e plazhit Vilë-Bashtovë, në të cilin plazh dje u mbytën tre persona në ...

VIDEO- Policia në Shqipëri kap 17-vjeçarin që voziste pa leje dhe 20-vjeçarin që ishte në kërkim

Policia e Shqipërisë ka njoftuar Shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” të DVP Vlorë, si rezultat i kontrolleve të shtuara në terren, për parandalimin dhe ...