Postet nga: Shkodër

Me automjet godet ish-vjehrrin që ishte me biçikletë, arrestohet 48-vjeçari në Shkodër

Policia e Shtetit ka njoftuar se një 48-vjeçar dyshohet se ka goditur me automjet ish-vjehrrin e tij, i cili po lëvizte me biçikletë në Shkodër.

Ekspozita “Gjyqet” sjell dëshmi mbi mënyrën si dënoheshin kundërshtarët politikë të regjimit

Mes vizitorëve të shumtë, në ekspozitën “Gjyqet”, hapur në mjediset e Muzeut Kombëtar të Fotografisë “Marubi” në Shkodër, është edhe Zenel Drangu, ish i burgosur politik ...

VIDEO - Përballja e Policisë me të moshuarin në Shkodër që gjuajti me kallashnikov

Policia e Shtetit në Shqipëri e ka arrestuar një të moshuar nën dyshimet se ka gjuajtur me armë nga ballkoni i banesës së tij, duke rrezikuar jetë...

Bujqësia shqiptare dhe nevoja për specialistë të mesëm në këtë sektor

Shkolla profesionale bujqësore “Ndre Mjeda”, në Bushat të bashkisë Vau Dejës, është krijuar disa vite më parë si bashkim i dy shkollave të njohura profesionale të Shkodrës, ...

Tri ditë në këmbë për shtegtimin e bagëtive

Pas gjashtë muajsh të shtegtimit të bagëtive në zonat e thella malore të Thethit në veri të Shqipërisë, Dedë Çobani është kthyer pak ditë më parë në banesë...

Vdes aktori shqiptar Zef Deda

Njëri nga aktorët më të njohur shqiptar, Zef Deda ka vdekur sot në moshën 73 vjeçare, pas një sëmundje të rëndë.

Shkodër, terrorizonte banorët duke gjuajtur me armë zjarri në ajër, arrestohet 43-vjeçari

Një 43-vjeçar është arrestuar nën dyshimet se ka gjuajtur me armë zjarri në ajër, duke terrorizuar banorët në fshatin Bardhaj të Shkodrës.

Në Dukagjin të Shkodrës vritet një person, plagoset i biri i tij, autorët në arrati

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur pak minuta më parë në Malin e Shoshit, në Dukagjin të Shkodrës.