Postet nga: ilir meta

Ilir Meta sulmin ndaj Armand Duka e quan akt terrorist

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka cilësuar si akt terrosit sulmin ndaj familjes së presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Ilir Meta uron 28 Nëntorin me një fotografi bashkë me nipin e presidentit Ibrahim Rugova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, pas ceremonisë së ngritjes së flamurit dhe vendosjes së kurorave me lule në Monumentin e Pavarësisë në Vlorë, deklaroi se duhet lartësuar ...

Ilir Meta: Thellësisht i tronditur nga akti kriminal në Gllogjan të Deçanit

Ilir Meta, Presidenti i Republikës së Shqipërisë ka reaguar përmes një postimin në Facebook për vrasjet e natës së sotme në Deçan, ku deri ...

Meta e Lajçak, flasin për dialogun Kosovë - Serbi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është takuar me ndërmjetësuesin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Zyrtarët e Nismës presin në takim Ilir Metën

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, sot është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Kurti pret në takim presidentin Meta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur në zyrwn e tij presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Abdixhiku pas takimit me Metën: Kosova dhe Shqipëria çdo rrugëtim duhet ta kenë në sinkron të plotë politik

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se sot me bashkëpunëtorë, ka pritur në selinë e LDK-së, presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Takimi me Metën, Konjufca: E ardhmja e Kosovës është në BE dhe NATO, jo në iniciativat rajonale të Serbisë

Kryetari i Kuvendit Kosovës, Glauk Konjufca gjatë takimit presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta i cili po qëndron në Kosovë, ka thënë se shteti i Kosovës ë...