Postet nga: ilir meta

Meta reagon për propozimin e Ramës për Asociacionin

Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është deklaruar rreth njoftimit të kryeministrit shqiptar, Edi Rama se ka propozuar një draft për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë ...

Presidenti i Shqipërisë apelon për zgjedhje të lira dhe pa keqpërdorime

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, bëri thirrje për një fushatë zgjedhore të qetë dhe larg fenomeneve negative që u vërejtën në zgjedhjet e kaluara, pas ...

Koalicioni “Bashkë fitojmë”, Ilir Meta e Sali Berisha dërgojnë kërkesën për regjistrim në KQZ

Partia e Lirisë me në krye Ilir Metën dhe Partia Demokratike e Shqipërisë me në krye Sali Berishën kanë krijuar koalicionin e quajtur “Bashkë fitojmë” dhe kanë ...

Berisha dhe Meta krahë njëri-tjetrit në protestën kundër Qeverisë Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe kreu i PL-së, Ilir Meta drejtojnë protestën e opozitës para Kryeministrisë.

Loja politike me hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 20 tetor disa ndryshime në ligjin “Për të Drejtën e Informimit për dokumentat e Ish-Sigurimit të Shtetit” pas një bashkimi votash mes ...

Ilir Meta: Robert Necaj që shpëtoi dy fëmijë nga dallgët e detit është simbol i sakrificës

Robert Necaj, vrojtues në plazhin e Shëngjinit ka shpëtuar dy fëmijë që po rrezikonin të mbyteshin nga dallgët e detit.

Akuzat për bashkëpunim me policinë sekrete shkaktojnë debate të forta politike në Shqipëri

Partia Socialiste në pushtet ka propozuar ndryshime ligjore pas pretendimeve të mediave se ish-presidenti dhe lideri i opozitës Ilir Meta ishte një bashkëpunëtor i policisë sekrete të ...

Socialistët propozojnë rishikim të certifikatës së pastërtisë së Metës

Dy projektligje të depozituara nga Partia Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë synojnë të detyrojnë kandidatët për zgjedhje të kërkojnë verifikimin e pastërtisë së tyre nga ...