Postet nga: dron

Kievi sulmon me dron një depo nafte në Rusi

Një dron ukrainas goditi një depo nafte në pjesën perëndimore të Rusisë të premten, duke shkaktuar një zjarr masiv. Lajmi u bë i ditur nga zyrtarët rusë. ...

Rusia sulmon Ukrainën me 31 dronë

Një total prej 31 dronësh janë nisur nga Rusia drejt territorit ukrainas natën e mbrëmshme, por 30 prej tyre janë rrëzuar, ka thënë të shtunën ushtria ...

Ministrisë së Bujqësisë i dhurohen dy dronë për monitorim të pyjeve

Ministria e Bujqërisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka pranuar dy dronë për monitorim të pyjeve.

Qindra policë e 12 dronë, Policia në Shqipëri asgjëson afër 300 bimë narkotike të kanabisit

Policia e Shtetit ka njoftuar se kanë vazhduar kontrollet për zbulimin e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike në Tiranë.

Përdorimi i dronëve për shpërndarjen e mallrave në Shtetet e Bashkuara

Dronët përdoren gjerësisht në operacione luftarake, nga agjencitë e zbatimit të ligjit dhe në bujqësi. Siç njofton, korrespondentja e Zërit të Amerikës, Julie Taboh, ...

Seuli e pranon se një dron verikorean hyri në zonën e ndalim-fluturimit

Ushtria e Koresë së Jugut konfirmoi se një dron i Koresë së Veriut ka hyrë në zonën e ndalim-fluturimit rreth zyrës presidenciale. Ky është një inkursion i rrallë ...

Ushtria serbe pretendon se ka rrëzuar një dron komercial në Kopaonik

Ministria e Mbrojtjes së Serbisë tha më 2 nëntor se ushtria serbe ka rrëzuar një dron komercial në zonën e gjerë të Kopaonikut.

Kupa e Botës do të përdorë dronë për të ndihmuar në mbrojtjen e stadiumeve

Mjetet ajrore pa pilot që gjuajnë rrjeta për të rrëzuar dronët e vegjël "mashtrues" do të ndihmojnë në mbrojtjen e vendeve në Kupën e Botë...