Feronikeli fiton më vështirësi ndaj Arbërisë

Feronikeli ka shënuar fitore 0-1, në 1/8 e Kupës së Kosovës ndaj skuadrës së Arbërisë.

Skuadra nga Drenasi, ka siguruar fitoren në fundin e ndeshjes me sulmuesin Marko Miliçkoviq.

Fitore të lehtë ka shënuar Trepça ’89 ndaj Ferizajt me rezultat 4-0.

Derbin e Ligës së Parë ndërmjet A&N dhe Flamurtarit, e kanë fituar prizrenasit me rezultat 1-0.