Postet nga: Dënimi

BE kërkon që në Serbi të ketë përgjegjësi për krimet e luftës e jo të dënohen ata që protestojnë

Bashkimi Evropian kërkon që në Serbi të sigurohet liria e shprehjes si e drejtë themelore dhe të mos dënohen ata që protestojnë kundër madhërimit të kriminelë...

Gjykata e Posaçme dënon ish-kryebashkiakun e Lezhës për tjetërsim pronash në bregdet

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Fran Frroku është gjetur për herë të dytë fajtorë i përfshirë në një skemë tjetërsimi pronash në bregdetin e Shëngjinit. ...

U kap duke vozitur më shumë se dyfishi i shpejtësisë së lejuar, gjobitet shoferi në Prizren

Një person është gjobitur nga Policia e Kosovës në Prizren për shkak se ka vozitur më shumë se dyfish se shpejtësia e lejuar në atë zonë.

Kurti kërkon dënim maksimal për të dyshuarit: Liridona Ademaj u vra me paramendim, u vra se ishte grua

"Liridona Ademaj u vra me paramendim. U vra se ishte grua"- ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Mbrojtja e Naim Murselit mohon përfshirjen e tij në vrasjen e Liridona Ademajt

Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur me dyshimet për ...

Policia i ndalon vozitjen shoferit pasi tejkaloi shpejtësinë në aksin rrugor Gjilan- Ferizaj

Gjatë ditës së sotme, një shofer i një automjeti është gjobitur me gjobë prej 300 eurove dhe ndalimin e vozitjes për 3 muaj pasi policia hasi të njëjtin duke ...

Gjykata dënon të akuzuarin për grabitje me kallashnikov në pompa të derivateve

Bleron Mejzinolli u shpall fajtor dhe u dënua me 5 vite burgim nga Gjykata e Prishtinës, lidhur me akuzat për grabitje me armë të tipit kallashnikov në pompa ...

Si pëlqen dënimi në trafik, i dyshuari e poston fotografinë e policit në Facebook

Policia e Kosovës njoftoi se një përson pasi është gjobitur nga policia ka postuar në rrejte sociale fotografinë e policit me përmbajtje që nxitë përçarje.