Zjarr në Lipjan, digjet ara me grurë

Një zjarr ka kapluar një arë në Komunën e Lipjanit.

KALLXO.com ka siguruar video ku shihet teksa ara e mbjellur në grurë kaplohet nga flakët.

Nuk dihet saktë dëmi i shkaktuar nga ky zjarr dhe shkaqet e tij ende nuk janë bërë të ditura zyrtarisht