Postet nga: lipjan

Varroset gruaja shtatzënë që u vra në oborrin e QKUK-së

Trupi i pajetë i gruas shtatzënë, e cila dyshohet se është vrarë nga burri i saj në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është varrosur sot ...

6 të arrestuar në Lipjan për vjedhje në vlerë 150 mijë euro

Gjashtë persona kanë përfunduar në pranga të hënën pasi Policia e Kosovës i arrestoi ata nën dyshimin për vjedhje të rëndë.

Lipjan, një grua nga pakujdesia godet me veturë zyrtarin policor

Policia e Kosovës njoftoi të shtunën se një grua në Lipjan, nga pakujdesia, ka goditur me veturë një polic.

Aktakuzë kundër shtatë personave lidhur rastin e 400 kilogramëve kokainë në Lipjan

Në lidhje me rastin e 400 kilogramëve me kokainë të gjendur vitin e kaluar në Lipjan, Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë kundër shtatë personave me inicialet I.SH., F....

I shkon para shtëpisë dhe e kërcënon me armë zjarri, arrestohet i dyshuari

Një burrë është arrestuar nën dyshimin se ka kanosur me armë zjarri një person.

Lipjan, arrestohen dy persona, dyshohen për vjedhjen e një veture "Golf 2" dhe mjeteve të punës

Dy persona, njëri nga ta i mitur, janë arrestuar nga Policia e Lipjanit nën dyshimin se kanë vjedhur një veturë dhe disa pajisje të punës.

Lipjan, dy të lënduar në aksidentin ndërmjet një veture dhe një kamioni

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në Lipjan.

Realizimi i premtimeve për sigurinë publike në Lipjan

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, derisa kandidonte për t’u rizgjedhur në këtë pozitë, në debatin zgjedhor për zgjedhjet komunale të vitit 2021, ishte përkujdesur që të ...