Postet nga: Zjarr

Gjakovë, përfshihet nga zjarri një lokal

Një lokal në Gjakovë është përfshirë nga zjarri si pasojë e një ferteze me vaj në kuzhinë, u raportua rasti në Policinë e Kosovës.

Një veturë përfshihet nga zjarri në autostradën “Ibrahim Rugova”, nuk ka persona të lënduar

Një veturë është përfshirë nga zjarri në kilometrin e tretë në autostradën “Ibrahim Rugova”, drejtimi Suharekë - Prizren. Në një përgjigje për KALLXO.com, zëdhë...

Komandanti i zjarrfikësve: Objekti i djegur nuk kishte masa për mbrojtje nga zjarri

Pas djegies së një depoje me barna në rrugën magjistrale Prishtinë – Ferizaj, komandanti i zjarrfikësve në rajonin e Prishtinës, Malë Gashi tha se ky objekt nuk ka ...

Vëllai i pronarit të objektit që u dogj thotë se dëmi është milionësh

Vëllai i pronarit të objektit që u dogj në rrugën Prishtinë – Ferizaj, Shefki Mehmeti, tha se vlera e dëmit të shkaktuar në objekt është milionësh.

Digjet një depo e barnave në rrugën Prishtinë - Ferizaj

Një depo e produkteve dhe pajisjeve mjekësore ka marrë flakë në rrugën Prishtinë – Ferizaj.

Kryeshefi i KOSTT-it: Në kohë rekorde do të kthehet furnizimi me energji elektrike në zonën në Prishtinë

Kryeshefi i Operatorit të Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT), Evetar Zeqiri ka deklaruar se "në kohë rekorde" do të kthehet furnizimi me energji elektrike ...

Një zonë e Prishtinës ende pa rrymë, deklarohet KEDS-i

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se ka angazhuar dhjetëra punëtorë që të rikthejë në punë sa më shpejt Nënstacionin Prishtina 3 ...

Zjarr në nënstacionin Prishtina 3, KOSTT kërkon mirëkuptim nga qytetarët që kanë mbetur pa energji elektrike

Nënstacioni elektrik "Prishtina 3" është kapluar nga zjarri dhe si pasojë qytetarët që furnizohen nga kjo pikë kanë mbetur pa energji elektrike.