// E enjte ORA 20:20

0

3 Dhjetor 2007

Zgjedhjet Lokale 2007 – Gjakovë

astrit haraqija

NDËRLIDHUR

asfalt
 

Qeveria Haradinaj, 8 Milionë Euro në Rrugë në Deçan

Gjatë vizitës që i bëri Komunës së Deçanit, Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, tha se brenda pak kohësh do fillojnë punimet në segmentin rrugor Deçan-Plavë. Lekaj sot nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi me Kryetarin e Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosajn, për mbështetjen e disa projekteve infrastrukturore në vlerë prej 8 milionë euro në ketë komunë. Pas takimit […]

kontrolli i automjeteve
 

Dëmtimi i Tregut dhe Konkurrencës nga Ministria e Infrastrukturës- (VIDEO)

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës i ka rekomanduar Ministrisë së Infrastrukturës që të fillojë plotësim-ndryshimin e Ligjit nr. 05/L-132 për Automjete, përkatësisht nenit 89 pikës 3, me të cilin kufizohet ofrimi i shërbimeve ndaj konsumatorit brenda komunës ku ka vendbanimin pronari i mjetit, pasi ky ligj është në kundërshtim me Ligjin për Konkurrencën. Komisioni i Autoritetit […]

TË FUNDIT

FSK
 

Mesazhe Kërcënuese Ndaj Pjesëtarëve Serbë të FSK-së në Zubin Potok

Policia e Kosovës tha sot se është duke e hetuar një letër kërcënuese e cila është shfaqur sot në qytetin verior të Zubin Potokut. Letra e cila është nënshkruar nga një grup i panjohur deri më tani i quajtur “Armata e Veriut” (Severna Armija) kërcënon disa pjesëtarë serbë të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) […]

Azem Syla
 

Një Javë, Tri Seanca Ndaj Azem Sylës

Pas disa shtyrjeve të njëpasnjëshme, kjo javë përfundimisht pritet të shënojë dhënien e fjalëve hyrëse në gjykimin ku Azem Syla dhe 21 persona të tjerë po akuzohen për vepra që lidhen me tjetërsimin e pronave shoqërore. Konfirmimi për mbajtjen e seancave shihet nga faqja e EULEX-it në Kosovë, ku shihet se gjatë kësaj janë caktuar […]

Demarkacioni me Malin e Zi
 

Haradinaj: Demarkacioni Duhet të Votohet së Bashku

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj para gazetarëve ka thënë se çështja e Demarkacionit me Malin e Zi duhet të votohet së bashku. Para gazetarëve kryeministri Haradinaj ka thënë se procesi i Demarkacionit është drejt zgjidhjes. “Historia do ta tregojë që nga e gjithë kjo ne kemi fituar të drejtën territoriale të vendit dhe lirinë e […]

Maqedoni
 

Zaev: Zgjidhja e Kontestit për Emrin e Maqedonisë, Deri në Korrik

Maqedonia shpreson të zgjidhë kontestin e emrit me Greqinë deri në kohën e samitit të NATO-s këtë verë, tha kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev. Greqia refuzon ta njohë Maqedoninë me këtë emër, duke thënë se një gjë e tillë sugjeron se Shkupi ka pretendime territoriale ndaj një rajoni verior të Greqisë, i cili po ashtu […]

Tash

NA NDIQNI