Postet nga: astrit haraqija

Dështoi të mbahet seanca në gjykimin ‘Ukë Rugova 1’

 

Dëshmitari pranon që bëri fushatë për LDK-në dhe mori vizë italiane nga Astrit Haraqija

Një dëshmitar që doli sot para gjykatës për dëshmuar në rastin e aferës me viza italiane ka pranuar se e kishte marrë një vizë italiane ...

Dëshmitarja: Pasaporta më humbi në Ambasadë, u gjet te djali i Ibrahim Rugovës

Në Gjykatën e Prishtinës ka vazhduar gjykimi i Ukë Rugovës dhe 4 të akuzuarve, të akuzuar për mashtrim me viza Schengen.

14 të akuzuarit për viza në grupin e Ukë Rugovës dalin para gjyqit

14 të akuzuar për aferën e vizave dolën sot për herë të parë në gjykatë në përbërje të plotë, pas dy seancave të dështuara.

Skandali me vizat italiane, dëshmitarët rrëfejnë si u ndihmoi i akuzuari

Në gjykimin e Ukë Rugovës dhe katër të tjerëve, të akuzuar për mashtrim me viza Schengen, gjatë seancës së sotme janë dëgjuar 19 dëshmitarë.

Dëshmitari: Ukë Rugovës pasaportën dhe dy fotografi për vizë ia dorëzova në Kuvendin e Kosovës

Në gjykimin e Ukë Rugovës  dhe 4 të akuzuarve të tjerë  për mashtrim me vizat italiane sot është dëgjuar dëshmia e anëtarëve të personelit të ...

Astrit Haraqija i sëmurë, dështon seanca për vizat italiane ndaj Ukë Rugovës

Ka dështuar të mbahet të hënën seanca gjyqësore në aferën e vizave italiane në të cilën ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe djali ...

Mbyllet seanca për vizat italiane ndaj Ukë Rugovës shkaku i identitetit të dëshmitarit

Trupi gjykues ka vendosur që ta mbyllë për publikun seancën gjyqësore ndaj Ukë Rugovës dhe katër të akuzuarve tjerë të cilët po gjykohen pë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!