Postet nga: aktakuzë

Keqpërdorime në tenderin 72 mijë euro për shtrimin e rrugëve në Suharekë, prokuroria ngrit aktakuzë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër drejtorit të Shërbimeve Publike në Komunën e Suharekës, Enver Shabani, zyrtarit komunal, Berat Kabashi dhe pronarit të kompanisë, ...

Dyshohet se ngacmoi gazetaren për 4 vjet rresht, Prokuroria i ngrit aktakuzë

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj një personi për veprën penale “ngacmimi” që dyshohet ta ketë bërë ndaj një gazetareje në një periudhë katër ...

Plantacionet e drogës në Dukagjin, aktakuzë ndaj 7 personave

Prokuroria e Pejës, të premten ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj 7 personave nën dyshimin për kultivim të bimës së hashashit, shkurres së kokainës dhe ...

Aktakuza ndaj zëdhënësit dhe asamblistit të LVV-së, cilat ishin komentet në Facebook ndaj gjyqtarit dhe prokurorit?

Më 28 dhjetori të vitit 2022, Gjykata e Prishtinës kishte aprovuar propozimin e Prokurorisë Speciale që të dyshuarit për sulm në zyrat e KQZ-së në veri të vendit, i ndryshoi ...

Aktakuzë ndaj kompanisë “Sa Sallahu” dhe dy të tjerëve për mashtrim me prokurim publik

Prokuroria Speciale përmes një komunika ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj Naim Sallhut dhe Lulzim Sallahut si dhe ndaj personit juridik “Sa. Sallahu SH.P.K”.

Aktakuzë për doktorin që dyshohet se e goditi me grusht në nofull kolegun e tij

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj kardiologut Artan Ahmeti, me të cilën e akuzon se i ka shkaktuar lëndim të lehtë trupor kolegut të tij, kardiologut ...

Sulmi ndaj ekipit të 'Nacionales' në Prizren, aktakuzë ndaj dy personave

Prokuroria ka ngritur aktakuzë kundër dy të dyshuarve për sulmin ndaj ekipit të gazetës “Nacionale” në protestën kundër festivalit të filmit DokuFest.

Prokuroria në Gjakovë ngrit aktakuzë ndaj një personi për vrasje të rëndë në tentativë

Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti për Krime të Rënda ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.N., për veprën penale - vrasje e rëndë ...