Postet nga: Pal Lekaj

Dështon gjykimi ndaj deputetëve për gaz lotsjellës në Kuvend

Ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj Ish-deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, deputetes së AAK-së Donika Kadaj Bujupi, deputetit Pal Lekaj e ish-deputetes së Vetëvendosjes Besa ...

Pal Lekaj jep propozime se si të shpëtohet Telekomi i Kosovës

Deputeti nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se për vite të tëra Telekomi i Kosovës ka qenë një prej ndërmarrjeve publike më ...

Mungon deputetja, dështon seanca për gazin lotsjellës në Kuvend

Ish-deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, deputetja e AAK-së Donika Kadaj Bujupi, deputeti Pal Lekaj e ish deputetja Besa Baftiu, ka qenë dashur sot të ballafaqohen me akuzën e ...

Pal Lekaj kërkon falje, tregon se tha feministe e mendoi fëmijërore

Ish Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj përmes një postimi në Facebook ka kërkuar falje në lidhje me deklaratën e tij dje, në të cilën kishte ...

Arsyet që çuan në shkarkimin drejtorit të Aviacionit Civil, Eset Berisha

Qeveria në detyrë e Kosovës sot në mbledhjen e 30-të mori vendim për shkarkimin e drejtorit të përgjithshëm të Autoritetit të Aviacionit Civil, Eset Berisha.

Qeveria shkarkon drejtorin e Autoritetit të Aviacionit Civil, ish-këshilltar i Pal Lekajt

Qeveria në detyrë, që udhëhiqet nga Albin Kurti, ka shkarkuar drejtorin e Aviacionit Civil, Eset Berisha, në mbledhjen e cila po mbahet në distancë.

Pal Lekaj i bindur: Autostrada e Dukagjinit duhet dhe do të bëhet

Formimi i mundshëm i një koalicioni qeverisës mes Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka ndezur dritë...

Mungon avokati, shtyhet gjykimi për korrupsion në rastin e Pal Lekajt

Gjykimi ndaj ish-kryetarit të komunës së Gjakovës, Pal Lekaj, për subvencionet e shpërndara në Gjakovë u shty për datën 10 prill për shkak të ...