Postet nga: Komisioni

Murati kërkon mbështetjen e Komisionit për Shëndetësi për reformën e asistencës sociale

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati sot në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka treguar për masat që janë marrë nga ...

Mbyllet për media takimi i ambasadorit të ShBA-së me Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Takimi i Ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier me anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, po mbahet i mbyllur për media.

Pa aprovim të Komisionit, propozimi për tërheqje nga Trusti shkon në Kuvend

Pa rekomandim të Komisionit për Buxhet, Punë dhe Transfere, propozimi për tërheqje të mjeteve nga Trusti,  do të shkojë për shqyrtim në Kuvendin e Kosovës.

Lista e kandidatëve për anëtarë të bordit të BQK-së, përplas opozitën me LVV-në

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka shqyrtuar listën me pesë emra të propozuar nga paneli i Bankë1s Qendrore të Kosovës për plotësimin e ...

Situata me energjinë pas vendimit të Apelit, mbledhje me dyer të mbyllura në Komisionin për Ekonomi

Situata e krijuar pas vendimit të Gjykatës së Apelit e cila vërtetoi masën e sigurisë ndaj vendimit të ZRRE-së për tarifat e reja të energjisë pritet ...

Opozita kërkon nga Bislimi të bëhet ‘msiti’ që ministri Sveçla të raportojë në Komision

Anëtarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Blerta Deliu Kodra nga PDK ka kritikuar deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje për mosbashkëpunim me opozitën pë...

Komisioni s'e voton propozim-vendimin e Qeverisë për emërimin e anëtarëve të KRPP-së, kërkon sqarime rreth CV-ve

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere e ka shqyrtuar propozim-vendimin e Qeverisë së Kosovës për emërimin e anëtarëve të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik (...

Moszbatimi i Ligjit për Infrastrukturë Kritike, flet drejtori për siguri publike i MPB-së

Drejtori për Siguri Publike në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Mensur Hoti është duke raportuar në Komisionin për Siguri rreth zbatimit të Ligjit pë...