Të hënën Rrustem Mustafa e Sami Lushtaku merren pyetje nga Prokurori në Hagë

Ditën e nesërme ish- komandantët e UÇK-së, ai i Zonës së Drenicës Sami Lushtaku dhe Llapit Rrustem Mustafa do të nisen drejt Hagës.

Ata do t`u përgjigjen ftesës së Gjykatës Speciale.

Bashkë me ta do të udhëtoj për në Hagë edhe avokati i tyre, Arianit Koci.

KALLXO.com mëson se Rrustem Mustafa do të intervistohet të hënën.

Intervista pritet të zgjas së paku dy ditë, ndërsa pas tij pritet të merret në pyetje edhe ish-kryetari i Skenderajt Sami Lushtaku.

KALLXO.com vazhdimisht ka raportuar për të ftuarit e Gjykatës Speciale.

Ende nuk është e ditur se në çfarë cilësie do të intervistohen të ftuarit e Speciales.

Zyrtare: Dy ish-komandantët e UÇK-së Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

Sami Lushtaku nesër niset për në Hagë

Kryetari i OVL – UÇK-së: 11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë

.

12 Janar 2019 - 22:36

Adelina Ahmeti 12/01/2019 - 22:36
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend