Postet nga: perparim gruda

Gruda i PDK-së e sheh si veprim të gabuar të Hisen Berishës takimin me Martin Berishajn

Për takimin e deputetit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha me ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj ka folur sot Përparim ...

PDK paralajmëron dërgimin e dy ligjeve në Kushtetuese nëse ato miratohen në Kuvend

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Përparim Gruda, në një konferencë për media ka paralajmëruar se do t’i dërgojnë në Gjykatë...

PDK: Korrupsioni në Qeverinë Kurti, kryefjalë në raportin e DASH-it për Kosovën

Partia Demokratike e Kosovës ka akuzuar Qeverinë e Kosovës për korrupsion, paaftësi dhe dështim të skajshëm.

PDK: Qeveria miratoi projektligjin për zyrtarët publikë në kundërshtim me aktgjykimin e Kushtetuses

Edhe Partia Demokratike e Kosovës ka dalë me një version se Qeveria e Kosovës ka miruatuar në mënyrë të kundërligjshme projektligjin për zyrtarët publik. 

PDK: Bastisjet e ndalimet e Dhomave të Specializuara janë përndjekje, të ndalohet kjo fushatë

Koordinatori për Drejtësi në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Përparim Gruda gjatë konferecnës e cila u mbajt më 09.03.2024 tha se ...

PDK: Shkarkimi i drejtorit të Njësisë së Veçantë të Hetimeve në Policinë e Kosovës është politik

Përparim Gruda nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se shkarkimi i drejtorit të Njësisë së Veçantë të Hetimeve në Policinë e Kosovës është ...

Gruda i PDK-së: Po të mos ishte KFOR-i, në veri do të kishte masakra

Përparim Gruda, juristi nga radhët e PDK-së, ka thënë se KFOR-i po i ruan Policët e Kosovës që janë të vendosur në veri të vendit.

Gruda: Kryetarët e PDK-së në komunat veriore i mori Policia, nuk kanë bërë kërkesë për përcjellje

Përparim Gruda, juristi nga radhët e PDK-së, ka thënë se kryetarët e sapozgjedhur në komunat veriore nga kjo parti nuk kanë bërë kërkesë që ...