Postet nga: rrustem mustafa

Shtëpia e komandant 'Remit' e lëshuar me qira për PTK-në

Rrustem Mustafa, i njohur si komandant "Remi", i cili në vitin 2013 ishte shpallur fajtor nga Gjykata Themelore e Prishtinës për krime lufte, së fundmi është emëruar kë...

Kadri Veseli takohet me Remin, i kthyer nga Haga

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në zyrën e tij ish-komandantin e UÇK-së për Zonën Operative të Llapit, Rrustem Mustafa, i njohur ...

‘Heronj të Luftës’ apo ‘Kriminelë të Luftës’?

Ish komandantë të UÇK-së që udhëtuan në Hagë këtyre ditëve, u përcollën me lavde e etiketa heronjsh nga liderët e institucioneve të Kosovë...

Remi nis ditën e dytë të intervistimit në Hagë

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa, po merret në pyetje për të dytën ditë me radhë në Prokurorinë Speciale për Krime Lufte në Kosovë.

Ministri i Drejtësisë: Shpenzimet e të ftuarve nga Gjykata Speciale hiqen vetëm nëse ka aktakuzë

Në një konferencë për media, ministri i Ministrisë së Drejtësisë Abelard Tahiri ka folur për pagesën e avokatëve të cilët do të mbrojnë të ...

Përfundon intervista, komandant Remi nuk tregon në çfarë cilësie u mor në pyetje

Ka përfunduar intervista e Rrustem Mustafës në Prokurorinë e Specializuar në Hagë.

Hagë, nis intervistimi i ish-pjesëtarëve të UÇK-së

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa, u paraqit të hënën për intervistim në Prokurorinë Speciale në Hagë, në lidhje me pretendimet për pë...

PDK: Gjykata Speciale është një re e zezë mbi Kosovën

Pas shkuarjes për intervistim në Gjykatën Speciale të dy ish-komandantëve, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa, ka reaguar PDK, e cila ka thënë se Gjykata Speciale është ...