Postet nga: Sami Lushtaku

Verzioni i Sami Lushtakut për sulmin ndaj avokatit Gazmend Hailaj

Ish-kryetar i Skenderajt, Sami Lushtaku, në një emision në ‘Rtv Dukagjini’ ka folur në lidhje me akuzat e avokatit Gazmend Halilaj, se Lushtaku ka dërguar njerëz që ta ...

Sami Lushtaku i 'shpëtoi drejtësisë' - I  parashkruhet lënda ‘Arratisja nga QKUK-ja’

Sot janë bërë gjashtë vite që kur ish kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku së bashku me Ismet Haxhën dhe Sahit Jasharin u arratisën nga Spitali i QKUK-së ...

Nis numërimi së prapthi për parashkrimin e lëndës ndaj Sami Lushtakut për “arratisjen nga QKUK”

10 ditë kanë mbetur deri në parashkrimin absolut të lëndës ndaj ish-kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakut, për pikën e akuzës në rastin “arratisja nga QKUK” në ...

Avokati i Lushtakut ende nuk e ka pranuar aktgjykimin për rastin 'Arratisja nga QKUK-ja'

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku dhe të akuzuarit e tjerë me 14 prill të këtij viti ishte liruar nga akuza për 'Arratisjen nga QKUK-ja', në maj të vitit 2014 së ...

Avokati Halilaj pretendon se u sulmua nga bodigardi i Sami Lushtakut

Avokati Gazmend Halilaj, i cili ishte sulmuar me armë zjarri ditë ma parë, ka reaguar pas arrestimit të dy personave të dyshuar për sulmin ndaj tij. Halilaj në reagimin ...

Sami Lushtaku flet për akuzat e Gazmend Halilajt

Ish kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, përmes një shkrimi në ‘Facebook’, ka thënë se do ta padisë avokatin Gazmend Halilaj, sipas tij, për shpifje.

Avokati Halilaj lidh sulmin ndaj tij me një denoncim për fondet e luftës

Avokati Gazmend Halilaj, i cili njoftoi se sot është gjuajtur me armë në afërsi të shtëpisë së tij, në një bisedë për KALLXO.com e ka lidhur ...

Gjykata sot pritete ta shpallë vendimin ndaj Sami Lushtakut në rastin ‘Arratisja nga QKUK’

Ndonëse në gjendje pandemie duke u përballur me parandalimin dhe luftimin e virusit CoVid-19, dhe pa publikun prezent sot pritet të shpallet vendimi gjyqësor ndaj ish kryetarit ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!