Postet nga: gjykata speciale

Salih Mustafa refuzon të deklarohet para Gjykatës Speciale

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa ka refuzuar të jap deklaratë dhe t’i përgjigjet pyetjeve të trupit gjykues në Gjykatën Speciale në Hagë.

Deputeti i PDK-së thotë se Thaçi votoi për themelimin e Gjykatës Speciale për ta shpëtuar Kosovën nga akuzat e Serbisë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Isak Shabani ka nisur fjalimin e tij në Kuvend duke komentuar vendimin e djeshëm dënues të Gjykatës Speciale që ...

Prokurori Smith mirëpret vendimin ndaj Gucatit e Haradinajt, angazhohet të ndjekë penalisht të gjitha rastet e frikësimit të dëshmitarëve

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka mirëpritur vendimin për dënimin e ish-krerëve të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

Arsyetimi i Gjykatës Speciale për dënimin e Gucatit dhe Haradinajt

Krerët e OVL-UÇK-së Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj shpallen fajtorë nga Gjykata Speciale.

OVL-UÇK deklarohen pas dënimit të Gucatit dhe Haradinajt

Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të OVL–UÇK, Faton Klinaku është deklaruar pas vendimit që shpall fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn nga Gjykata Speciale.

Gucati e Haradinaj shpallen fajtorë

Krerët e OVL-UÇK-së Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj shpallen fajtorë nga Gjykata Speciale.

VIDEO - OVL e UÇK-së mblidhet për të përcjellur seancën e Gucatit e Haradinajt

Anëtarët e Organizatës së Veteranëve Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë mbledhur për të përcjellur seancën ndaj dy ish krerë...

Filloi seanca ndaj Gucatit dhe Haradinajt - LIVE

Pas më shumë se një viti e gjysmë gjykim, Dhomat e Specializuara të Hagës sot pritet të marrin verdiktin final ndaj dy ish krerëve të Organizatës së ...