FOTO - Atdhe Mulla

Tifozët e Kosovës me mesazhe mikpritëse për Anglinë (Foto)

Ndeshja Kosovë – Angli, luhet të dielën prej orës 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë, e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”.

Nëpër rrugët e Prishtinës tifozët e Kosovës, kanë vendosur pankarta me mbishkrime “Mirë se vjen vëlla”,  “Welcome brothers”.

Kjo fushatë mikpritëse për Raheem Sterling dhe Kombëtaren e Anglisë ka nisur pas koreve raciste që i kishin bërë tifozët e Bullgarisë dhe Malit të Zi ndaj Anglisë.

Kombëtarja e Anglisë sot do të mbërrij në Kosovë.

FOTO – Atdhe Mulla
FOTO – Atdhe Mulla
FOTO – Atdhe Mulla
FOTO – Atdhe Mulla
FOTO – Atdhe Mulla
FOTO – Atdhe Mulla
FOTO – Atdhe Mulla
FOTO – Atdhe Mulla
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!