Postet nga: armët

Ku u gjetën armët e përdorura në ahengun ku ishte vëllai i Hashim Thaçit

Në një aheng të organizuar muajin e kaluar në fshatin Bajgorë, në të cilin morën pjesë vëllai i presidentit Thaçi, Shefi i Njëisve Speciale, Amir Gë...

Në ahengun ku ishte vëllai i Hashim Thaçit, u përdorën edhe armët

Muajin e kaluar në një aktivitet ku të pranishëm ishin vëllai i presidentit Thaçi, Shefi i Njëisve Speciale, Amir Gërguri, Drejtori i Burgut të Dyzit, ...

Rreth 4 vjet burg për arsenalin e armëve të gjetura

Gjykata e Prishtinës sot shpalli vendimin ndaj Bajrush Ademit, Ferat Ukajt, Skender Nuredinit dhe Sami Kelmendit të cilët i gjeti fajtor për veprën penale armëmbajtje ...

SHBA-ja paralajmëron sanksione ndaj Turqisë dhe Egjiptit

Një zyrtar i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit ka paralajmëruar sanksione kundër aleatëve amerikanë, Turqisë dhe Egjiptit, për marrëveshjet ushtarake që këto vende ...

Nuk ka zgjidhje magjike për zvogëlimin e armëve të paligjshme në Kosovë

Dy dekada nga përfundimi i luftës, shumë kosovarë thonë se akoma ndjehen më të sigurt me një armë në shtëpi.

Gjermania ndalon eksportin e armëve në Turqi

Gjermania ka ndaluar eksportet e armëve në Turqi. Kjo masë vjen si kundërpërgjigje ndaj ofensivës që Ankaraja ka nisur kundër Njësive kurde të Mbrojtjes ...

200 euro gjobë për posedim të sprejit

Në gjykatën e Ferizajt është mbajtur seanca kundër Granit Hyseni, i akuzuar nga Prokuroria për posedim të armës ose mjetit të rrezikshëm.

Gjuan me armë pa leje në mes të Hanit të Elezit, dënohet me 1 vit burgim me kusht

Fuat Vila, është dënuar nga Gjykata e Ferizajt me një vit burgim me kusht, pasi u gjet fajtorë në akuzat e Prokurorisë për përdorimin e armës ...