Postet nga: FSK

FSK-ja pjesë e ushtrimit ndërkombëtar me 'skenarë lufte' në Gjermani - Pamje

Forca e Sigurisë së Kosovës ka njoftuar se një kontigjenti i Kompanisë së Deminimit të Gardës Kombëtare të FSK-së do të marrë pjesë në ushtrimin shumëkombë...

Mehaj: Projektligjet për Policinë Ushtarake të FSK-së dhe Komisionerin Parlamentar përmbushin objektivat Euro-Atlantike

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka vlerësuar se janë duke u përmbushur objektivat për plotësimin e standardeve Euro – Atlantike të Kosovës dejtë rrugës pë...

Kuvendi miraton ligjin për Policinë Ushtarake të FSK-së

Me 74 vota për asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në shqyrtim të dytë ligjin për Policinë Ushtarake në Forcën e Sigurisë ...

Pamje - Demolohen mbi 1 mijë municione eksplozive që u gjetën në 'Parkun e Lirisë' në Ferizaj

1 mijë e 447 municione eksplozive janë eliminuar pasi ishin gjetur nga ekipet e Kompanisë së Deminimit në "Parkun e Lirisë" në Ferizaj.

Kurti në Gardën Kombëtare të Iowa-s, kërkon vazhdimin e mbështetjes për FSK-në

Kryeministri Albin Kurti gjatë vizitës në Iowa ka takuar komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, gjeneralmajorin Benjamin J. Corell, të cilit i ka kërkuar që mbë...

Takohen komandantët e forcave të Kosovës dhe të Shqipërisë

Komandanti i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Gjenerallejtënant Bashkim Jashari është takuar me Komandantin e Forcave Tokësore të Republikës së Shqipërisë, Gjeneral brigade Arben Kingjin.

Mehaj lavdëron FSK-në për përgatitjen e lartë profesionale (FOTO)

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka lavdëruar nivelin e lartë të përgatitjes profesionale që kanë treguar sot pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës ...

Mehaj takohet me homologen gjermane, kërkon përkrahje për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, është takuar me ministren e Mbrojtjes së Gjermanisë, Christine Lambrecht, ku ka kërkuar përkrahjen e shtetit gjerman për anëtarësimin sa ...