Postet nga: Kosovë Angli

Federata angleze e futbollit falënderon Kosovën për mikpritjen

Mikpritja e "Dardanëve" për "Tre Luanët" në stadiumin "Fadil Vokrri", në ndeshjen e fundit kualifikuese për Euro 2020, ka bërë që Federata angleze e futbollit ta ...

FOTOGALERI nga ndeshja Kosovë – Angli

Sot është zhvilluar ndeshja Kosovë – Angli, në stadiumin “Fadil Vokrri” në një atmosferë madhështore, të cilën e fituan anglezët me rezultat 4-0.

Tifozi anglez: Kam qenë mbi 30 vende, por askund nuk jam pritur më mirë se në Kosovë (VIDEO)

Faqja zyrtare e Ambasadës së Britanisë së Madhe në Prishtinë, e ka publikuar një video ku flet një tifoz për mikpritjen që po i bëhen atyre në ...

Rrahmani: Ndaj Anglisë dëshirojmë fitore

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka thënë se dëshiron fitore nesër ndaj Anglisë, ndeshje e cila luhet prej orës 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

Tifozët e Kosovës me mesazhe mikpritëse për Anglinë (Foto)

Ndeshja Kosovë - Angli, luhet të dielën prej orës 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë, e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”.

Kombëtarja angleze sot vjen në Kosovë

Kombëtarja më e famshme që ka ardhur ndonjëherë në Kosovë, Anglia sot nga ora 18:30 pritet të mbërrijë në Aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë.

Shitja e biletave për Kosovë-Angli, ‘Tiksapp’ ndjen keqardhje dhe akuzon mediat për ‘tensionim të situatës’

Platforma për shitjen e biletave online të ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës ‘Tiksapp’ ka akuzuar mediat dhe ‘disa persona’, që sipas tyre, kanë publikuar materiale nxitëse, ...

FOTO: Një biletë për ndeshjen Kosovë- Angli në tregun e zi arrin çmimin 200 euro

Nga ora 16:00 qytetarët kishin mundësinë që përmes aplikacionit Tiks.app të blinin online biletat për ndeshjen futbollistike Kosovë- Angli, e cila do të zhvillohet të ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!