Postet nga: futboll

Silvinjo merr drejtimin e kombëtares së Shqipërisë në futboll, më 9 janar bëhet prezantimi

Trajneri brazilian, Sylvio Mendes Campos Júnior, ka marrë drejtimin e kombëtares së Shqipërisë në futboll.

Argjentina kalon në epërsi

Argjentina ka shënuar gol ndaj Francës në finalen e Kampionatit Botëror, 'Katar 2022'.

E përditshmja zvicrane, Blick: A po i provokon Xhaka edhe një herë politikisht serbët

Pas fitores spektakolare ndaj Serbisë, sjellja e Granit Xhakës jep të paktën aq material për polemika sa edhe edhe vetë kualifikimet e 16-të më të mirëve.

Déjà vu: Serbia takohet me Zvicrën

Sikurse në Botërorin 2018, katër vjet më parë në Rusi, Serbia dhe Zvicra luajnë sot përsëri kundër njëra-tjetrës. Në prag të ndeshjes ka pasur ...

Historia tragjike e futbollistit Joe Gaetjens, heroit të ndeshjes së parë ku SHBA-ja shokoi Anglinë në Kupën e Botës

Kupa e Botës e 1950 në Rio de Zhaneiro ishte mjaft e çuditshme. Në atë kohë, futbolli praktikisht ekzistonte vetëm në Evropë dhe në Amerikën e Jugut.

Katari rekruton forca të huaja sigurie për Botërorin 2022

Për sigurinë e tifozëve dhe të vizitorëve të Kampionatit Botëror të Futbollit Katari ka rekrutuar roje nga forca të armatosura të vendeve të tjera.

Referi kosovar do ta ndajë drejtësinë në miqësoren Shqipëri – Itali

Gjyqtari i kosovar në superligën e Kosovës në futboll, Genc Nuza, do ta ndajë drejtësinë në miqësoren Shqipëri – Itali që luhet me 16 nëntor.

Artmotion ripertrinë marrëveshjen - Champions League, Europa League, Conference league deri në vitin 2027

ARTMOTION vazhdon suksesshëm të bëjë diferencën në tregun vendor.