Postet nga: futboll

Ëndrra e blertë e Edona Kryeziut

Edona Kryeziu nuk ka pasur kundërshtarë vetëm në fushë të gjelbër.

Pas koreve raciste, Bullgaria kërkon shkarkimin e kreut të federatës së futbollit

Qeveria në Sofje i ka shkëputur lidhjet me Unionin Bullgar të futbollit dhe ka kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Federatës së Futbollit pasi që ndeshja kualifikuese ...

Rrugët e Prishtinës që do të bllokohen për ndeshjen Kosova- Mali i Zi

Para ndeshjes së Kosovës me Malin e Zi, Policia ka njoftuar se për të evituar bllokadat në rrugë, kolonat e gjata të automjeteve dhe për të mundë...

FFK deklarohet për ndeshjen e Kupës së Serbisë brenda Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës ka thënë se nuk do ta lejojë që një klub nga serbia të mbajë ndeshje zyrtare brenda territorit të Kosovës.

Futbollistët e ‘Crvena Zvezdës’ kthehen në Beograd, Policia nuk i lejon të hyjnë në Kosovë

Futbollistët e klubit nga Beogradi, ‘Crvena Zvezda’, kanë arritur në pikën kufitare Kosovë- Serbi në Jarinje por Policia e Kosovës nuk i ka lejuar të hyjnë ...

Kombëtarja e Rusisë nuk vjen në Prishtinë

UEFA e ka shtyrë ndeshjen mes kombëtareve të Kosovës dhe Rusisë në kategorinë e vajzave, e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Europian të vitit 2021, njofton web-faqja zyrtare ...

FFK: Ndeshja futbollistike e Kupës së Serbisë nuk do të zhvillohet në Kosovë

Federata Ndërkombëtare e Futbollit – FIFA, ka inkurajuar Federatën e Futbollit të Kosovës – FFK, që të lejojë zhvillimin e ndeshjes futbollistike ndërmjet ekipeve Crvena Zvezda [Ylli ...

Kosova U15 fiton me lehtësi ndaj Estonisë

Kombëtarja e Kosovës U15 ka shënuar fitoren e dytë në kuadër të turneut zhvillimor të UEFA-s, që po mbahet në Kamëz, nën organizimin e ...