Foto: BE

Haradinaj: Është lajm i mirë që dialogun nuk e udhëheq Mogherini

Kryeministri Ramush Haradinaj ka deklaruar se është lajm i mirë që procesi i dialogut me Serbinë është hequr nga udhëheqja e përfaqësueses së lartë të BE-së Federica Mogherini, dhe tashmë sipas tij këtë proces po e udhëheqin kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i Francës Emmanuel Macron.

Këtë deklaratë kryeministri Haradinaj e bëri gjatë pjesëmarrjes me strukturat e AAK-së në Viti.

Kjo është deklarata e kryeministrit Ramush Haradinaj./21Media