Postet nga: ramush haradinaj

Haradinaj takoi presidentin malazez: Bashkë do ta përmbyllim me sukses demarkimin e kufirit

Lideri dhe deputeti i subjektit opozitar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritu në takim presidentin e Malit të Zi Milo Gjukanoviq.

Ramush Haradinaj mesazh për Gucatin e Haradinaj: Qëndroni të fortë, lufta për liri e shtet vazhdon

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj dënimit që iu shqiptua sot krerë...

Haradinaj i përgjigjet Abazoviqit: Çështja e demarkacionit nuk kryhet nga një palë

Ramush Haradinaj derisa e ka uruar kryeministrin e Malit të Zi për marrjen e përgjegjësisë së re, ka thënë se çështja e demarkimit të kufirit kryhet ...

AAK: Marrëveshja e Kosovës me MCC-në është meritë e ish-kryeministrit Haradinaj

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka thënë se marrëveshja e Qeverisë së Kosovës, e nënshkruar ditë më parë me Korporatën Sfidat ...

Haradinaj pritet në Departamentin e Shtetit nga Gabriel Escobar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është pritur në takim nga Zë...

Haradinaj: Një shoqëri është e lirë po aq sa i ka mediat e lira

Në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se shkalla e demokracisë ...

Haradinaj vazhdon traditën për Festën e Bajramit, e nis me ëmbëlsira me policët

Ish kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj mëngjesin e sotëm ka zgjedhur që ta ndajë me Policinë e Kosovës të cilë...

Haradinaj hap front të ri me PDK-në: Çka po ju pengon ‘Fondi i Ushtrisë’?

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të deputetit nga Partia Demokratike e Kosovës, Hisen Berisha lidhur me Fondin e Sigurisë ...