Postet nga: dialogu me serbinë

Kamberi kërkon nga Escobar përfshirjen e përfaqësuesve të Luginës në dialogun Kosovë-Serbi

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, i ka dërguar një letër të dërguarit të posaçëm të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ...

Presidentja Osmani takon homologun italian, diskutojnë për thellim të bashkëpunimit Kosovë-Itali

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, u prit sot në Pallatin Kuirinale me nderime nga presidenti i Italisë, Sergio Mattarella.

Lajçak e informon ministrin e Jashtëm spanjoll për dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka falënderuar Spanjën për mbështetjen e fortë ndaj përpjekjeve të ...

Borrell: Propozimi i BE-së për marrëveshjen Kosovë-Serbi, e vetmja mënyrë për të thyer rrethin vicioz të krizave në terren

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të përkushtohen ...

Çka pritet nga takimi i nesërm Kurti - Lajçak - Escobar?

Dialogu dhe hapat e ardhshëm drejt normalizimit të plotë të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me njohjen reciproke në qendër, do të jetë tema ...

Nesër paradite, Kurti takon Lajçak, Escobar dhe 3 këshilltarët për politikë të jashtme

Nesër në orët e paradites, kryeministri Albin Kurti do t’i pres në takim Këshilltarët për Politikë të Jashtme të presidentit të Francës, Italisë, ...

Lajçak, Escobar dhe 3 zyrtarë të tjerë të premten në Prishtinë

Këshilltarët për politikë të jashtme të presidentit të Francës, Italisë, Gjermanisë, përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian Miroslav Lajçak dhe emisari i SHBA-së ...

Kurti takon Lajçakun në Davos të Zvicrës, bisedojnë për hapat e ardhshëm në dialog

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka zhvilluar një takim me kryeministrin Albin Kurti në Davos të Zvicrës.