Postet nga: barnatoret

Pejë, qytetarët ankohen për rritje të çmimeve për barna të COVID-19, barnatoret thonë se ‘faji’ është te furnitorët

Qytetarë të nga komuna e Pejës kanë raportuar për rritje të çmimeve për barna që përdoren për trajtimin e COVID-19.

Në Prishtinë lulëzon biznesi me ilaçet për coronavirus, çmimet deri në 2 mijë euro

Remdesivir është njëri nga ilaçet që përdoret për trajtimin e COVID-19 i cili është duke u shitur me çmime të larta në barnatoret e Prishtinës.

Lista e barnatoreve kujdestare për sonte

Lista e barnatoreve në qendrat e Kosovës më 04 maj 2020. Kujdestaria fillon sonte në orën 22.30 e përfundon në orën 07.00 të ditës së nesërme./21Media

Orari i barnatoreve kujdestare deri më 25 prill

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e barnatoreve kujdestare deri më 25 prill.

Lista e barnatoreve kujdestare gjatë orës policore sot

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën me barnatoret të cilat do të jenë të hapura gjatë ditës së sotme, pas orës 17:00.

Ky është orari i punës së barnatoreve në Lipjan gjatë prillit

Komuna e Lipjanit ka publikuar orarin e punës dhe të kujdestarisë së barnatoreve në këtë qytet për muajin prill, përfshirë edhe për të dielat.

Pas raportimit në KALLXO.com, aksion i ATK-së në barnatoret e Pejës, ngirsin çmimet e barnave

Administrata Tatimore e Kosovës ka konstatuar diferenca në çmimet e barnave në tri barnatoret të ndryshme në Komunën e Pejës.