Autoambulanca para objektit të Prokurorisë së Prishtinës (10.08.2022), Foto: KALLXO.com

Prokuroria është duke e hetuar vdekjen e një personi në Poklek të Drenasit

Prokuroria e Shtetit është duke e hetuar vdekjen e një personi në fshatin Poklek i ri të komunës së Drenasit.

Një burrë është gjetur pa shenja jete në këtë fshat më 1 janar 2023 rreth orës 18:30.

Zëdhënësja e Prokurorisë në Prishtinë, Laureta Ulaj, për KALLXO.com ka bërë të ditur se trupi i pa jetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

“Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, tupi i pa jetë (mashkull, 63 vjeç) është dërguar në IML për obduskion, derisa rasti është cilësuar “hetim mbi vdekjen” dhe  janë duke u ndërmarrë veprime hetimore për t’i ndriçuar rrethanat e rastit”- ka thënë Ulaj.

Gjendet i vdekur një burrë në Drenas