Postet nga: Laureta Ulaj

Alivanoset punëtorja e Prokurorisë së Prishtinës

Para objektit të Prokurorisë së Prishtinës është parë sot një autoambulancë, e cila ka shkuar për t'i ofruar ndihmë mjekësore punëtores së kësaj prokurorie, e ...

Të dyshuarit për vrasjen në Lipjan ende në arrati

Vrasja që tronditi Lipjanin javën e kaluar po e mbanë Policinë e Kosovës ende në gjurmim të të dyshuarve.

Autorët e vrasjes në Lipjan ende në arrati

Pak minuta para mesnatës, një person është vrarë dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur në rrugën "Lidhja e Prizrenit" në Lipjan.

Reagon Prokuroria për vajzën që kanosi një person në komunikacion dhe deklaroi se është vajza e një prokurori

Prokuroria Themelorë në Prishtinë ka thënë se e ka identifikuar vajzën e cila shihej në një video, nga makina duke e kanosur një kalimtare në rrugë e duke ...

Punonjësi i Gjykatës së Prishtinës ndalohet pasi dyshohet se sulmoi një pjesëtar të personelit brenda institucionit

Një punonjës i Gjykatës Themelore në Prishtinë dyshohet se ka sulmuar një pjestar të personelit në këtë institucion.

Prokuroria jep detaje për foshnjën që u gjet e vdekur në Podujevë

Një foshnje është gjetur pa shenja jete dje në Podujevë. Rasti ka ndodhur në fshatin Ballofc të kësaj komune, ndërsa foshnja është gjetur e vdekur në shtëpinë ...

Prokuroria autorizon Policinë për hetime të metutjeshme lidhur me tentim rrëmbimin e të miturit në Prishtinë

Dy burra të panjohur dyshohet se kanë kanosur dhe tentuar ta fusin me dhunë në veturë një të mitur derisa po dilte nga shkolla dje në Prishtinë.

Aksidenti në rrugën Prishtinë-Podujevë, vdes edhe personi i tretë

Ka vdekur edhe një nga nëntë të lënduarit nga aksidenti i djeshëm në fshatin Lupç në rrugën Prishtinë-Podujevë.