array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Gentiana Ahmeti

Gentiana Ahmeti

Gentiana Ahmeti është bërë pjesë e ekipit KALLXO.com që nga shtatori i vitit 2019, fillimisht si praktikante, pastaj për të vazhduar punën e saj të parë si gazetare.

Gentiana ka përfunduar studimet e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës dhe para se të bëhej pjesë e ekipit të KALLXO.com, ka qenë pjesë e grupit për të drejtat e fëmijëve “ROR”, ka bërë punë vullnetaren në Kryqin e Kuq të Kosovës dhe ka qenë pjesë e projektit #Generation99 të Deutche Welle, mes të rinjve nga Serbia dhe Kosova.

Asaj i pëlqen që të shkruajë për arsimin dhe ka interesim për të drejtat e njeriut dhe shkrimin e reportazheve.

Neri Ferizi: Njerëzit me maska i kërcënojnë edhe mediat serbe

Kreshnik Gashi: Personi i arrestuar po dyshohet edhe si organizator i sulmeve ndaj KFOR-it

Aksident trafiku mes dy veturave dhe një autobusi

Anulimi i mbledhjes së përbashkët nga Edi Rama, reagojnë nga Qeveria e Kosovës

Largohen autoblindat e Policisë së Kosovës nga Lagjja e Boshnjakëve

VIDEO – Protestuesit serbë bëjnë thirrje kundër presidentit serb, Aleksandar Vuçiq

VIDEO - Momenti kur sulmohet ekipi i portalit Kossev

Punime në rrjet, KEDS njofton ku do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

Burri rrahu gruan për gati një vjet, gjykata e dënon me 500 euro gjobë

E kapi për fyti vajzën e saj, dënohet me burg dhe gjobë nëna nga Podujeva

Auditori: NPB me ushtrues detyre që nga viti 2021, jo në pajtueshmëri me ligjin

ZKA: Disa lokalet të NPB-së shfrytëzohen pa kontrata valide

Auditori: Infrakos mbajti pa kontratë një punëtor për më shumë se dy vjet

Kurti: Ne do të bëjmë maksimumin që Kodi Civil herën e ardhshme të kalojë suksesshëm në parlament

Çeku: I paprecedent dhe i papranueshëm ndalimi i shfaqjes së dy filmave nga autoritetet serbe në Bujanoc