Postet nga: prokuroria themelore në prishtinë

Për tri vite u prezantua si zyrtar i autorizuar nga Agjencia Kosovare e Privatizimit, arrestohet i dyshuari

Prokuroria e Prishtinës ka njoftuar se në bashkëpunim me Policinë ka arrestuar një person nën dyshimin se ka kryer veprat penale: falsifikimi i dokumenteve; mashtrim dhe prezantim ...

Kërkohet paraburgim ndaj fermerit që dyshohet se përfitoi subvencion mijëra euro me dokumente të rreme

Një fermer është arrestuar dje nën dyshimin se duke ushtruar ndikim të kundërligjshëm ka përfituar subvencion në vlerë prej dhjetëra mijëra euro në vitin 2020.

Dosja e dhunimit të 11-vjeçares: Prokuroria konfirmon se e mitura ishte më herët viktimë

Vajza e cila pretendohet se është dhunuar nga 5 persona ishte në duart e institucioneve të shtetit në qershor të këtij viti.

Viktima që dyshohet se u dhunua nga 5 persona, është një vajzë 11-vjeçare, rasti u raportua nga nëna e saj

Një grua ka raportuar në Policinë e Kosovës se vajza e saj, 11-vjeçare, para dy ditëve është dhunuar nga pesë persona të dyshuar në Prishtinë.

Si ndodhi aksidenti ku dyshohet se u kanos qytetari nga një polic?

“O krejt kena me të mytë” – dyshohet se është kërcënimi që ka pranuar në mbrëmjen e djeshme një qytetarë nga një zyrtar i Policisë së Kosovës.

Reagon Prokuroria për vajzën që kanosi një person në komunikacion dhe deklaroi se është vajza e një prokurori

Prokuroria Themelorë në Prishtinë ka thënë se e ka identifikuar vajzën e cila shihej në një video, nga makina duke e kanosur një kalimtare në rrugë e duke ...

Vjedhja e 50 mijë eurove në banesën e deputetit Shkreta, Prokuroria nis hetimet

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Mirsad Shkreta në orët e para të së premtes, më 24 qershor dyshohet se i janë vjedhur 50 mijë euro në banesën e tij.

Zbardhen pjesë të reja nga deklarata e Mirsad Shkretës në Polici

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mirsad Shkreta ka denoncuar në Policinë e Kosovës së ju kanë vjedhur në banesën ...