Postet nga: arresti shtëpiak

Arrestohen dy të miturit në Prizren pasi nuk respektuan masën e arrestit shtëpiak

Dy të mitur të cilët ndodheshin në arrest shtëpiak janë arrestuar nga ana e policisë në Prizren për mosrespektim të masës së arrestit shtëpiak.

Dosja e Prokurorise për Gazmend Morinën: Punësime pa kriter

Kryeshefi i kompanisë së pastrimit “Uniteti” në Mitrovicë, Gazmend Morina, po dyshohet se ka punësuar disa persona në kundërshtim ligjin.

Prokuroria kërkon vazhdimin e arrestit shtëpiak për gratë e kthyera nga Siria

Prokuroria Speciale ka kërkuar vazhdim të masës së arrestit shtëpiak ndaj grupit të grave të kthyera nga Siria të cilat po dyshohen se që nga viti 2014 e ...

Prizrenasi nuk e përfilli arrestin shtëpiak, arrestohet

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një të mitur pasi që ky i fundit nuk ka respektuar masën e arrestit shtëpiak.

Arrest shtëpiak për Saimir Tahirin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur ditën e sotme masën e ndalimit arrest shtëpie për ish-ministrin e Brendshëm të Shqipërisë, Saimir Tahiri.

Kurti në Festë, nga Arresti Shtëpiak

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është paraqitur në festën e kësaj partie në sheshin “Skënderbeu” në kryeqytet ndonëse ndaj tij Gjykata ka caktuar ...

Gjykata: Arresti Shtëpiak, i Mjaftueshëm për Kelmendin

Me vendim të një trupi gjykues në përbërje prej dy gjyqtarëve të EULEX-it dhe një vendor, Naser Kelmendit iu mundësua që përfundimin e gjykimit ku ...

Lirohet Gani Geci

Geci u dënua sot në Gjykatën Themelore në Mitrovicë me 4 vjet e gjysmë burg.