Lajmi i Fundit Policia

Pamje - Krimet me ndërtime në Brezovicë, aksion i gjerë Njësive Speciale në Shtërpcë

 

Një aksion i gjerë i bastisjeve ka nisur që në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shtërpcë.

Aksioni është duke u zhvilluar në dyshimet për korrupsion me ndërtimet në Brezovicë.

Deri më tani janë disa persona të arrestuar të dyshuar për korrupsion.

KALLXO.com merr vesh nga vendi i ngjarjes së janë bastisur rreth dhjetë lokacione deri më tani, përfshirë edhe shtëpinë e ish-kryetarit të Shtërpcës.

Po ashtu KALLXO merr vesh se janë bastisur edhe prona të zyrtarëve të lartë të Listës Serbe në këtë komunë.

Kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari nga vendi i ngjarjes ka konfirmuar për KALLXO.com se ky është një ndër aksionet më të mëdha kundër korrupsion i realizuar gjatë këtij viti.

Ai ka konfirmuar se aksioni është duke u zhvilluar ndaj të dyshuarve për përfshirje në korrupsion dhe ryshfet.

Aksioni në Shtërpcë – FOTO KALLXO
Aksioni në Shtërpcë – FOTO KALLXO
Aksioni në Shtërpcë – FOTO KALLXO
Aksioni në Shtërpcë – FOTO KALLXO
Aksioni në Shtërpcë – FOTO KALLXO
Aksioni në Shtërpcë – FOTO KALLXO

 

KALLXO.com do vazhdojë të ju mbajë të informuar lidhur me aksionin i cili ende është duke vazhduar.