Postet nga: ndertimet

Mungesa e sigurisë në punë, Inspektorati i Punës ndaloi punimet në 20 kantiere ndërtimi për 5 ditë

Mungesa të sinjalizimit, hapësira të rrezikshme të pambuluara, prani e fëmijëve në objektet në ndërtim, kabllo elektrike të hapura në vendpunishte, skele të pasigurta dhe punë...

Biznesmeni Labinot Vitia dyshohet se ia dha 40 mijë euro ryshfet ish-kryetarit Bratislav Nikoliq

Tridhjetë ditë paraburgim ka kërkuar Prokuroria e Ferizajt për Labinot Vitinë, i arrestuar gjatë ditës së djeshme në rastin e njohur si ‘Brezovica’. Përveç Labinot Vitisë, ...

Nuk respektuan Ligjin për Ndërtimin, gjobiten katër ndërtues në Malishevë

Inspektorati i Komunës së Malishevës ka gjobitur katër investitorë të ndërtimeve të larta për mosrespektim të Ligjit për Ndërtimin.

Investimi strategjik: Plazhi në Dhërmi u përfitua nga ‘kunata’ e ministres Xhaçka

Më 2 mars, Këshilli i Ministrave shpalli vendimin për dhënien në përdorim të një zone bregdetare në Dhërmi për një periudhë 30-vjeçare në favor ...

Gjykimi për pronën e ‘Infra-Kos’, Prokuroria propozon ekspertizë financiare për dëmin e shkaktuar

Shtatë të akuzuar, ish-zyrtarë të komunës së Prizrenit dhe zyrtarë të ndërmarrjes publike “Infra-Kos”, kanë dalë para Gjykatës për t’u përgjigjur për akuzat ...

Operacioni “Brezovica” shtrihet në Qeveri, bastisje në Ministrinë e Mjedisit

Një aksion i gjerë i bastisjeve ka nisur që në orët e para të mëngjesit të sotëm në tri qytete të Kosovës në Prishtinë, Ferizaj dhe ...

Pamje - Krimet me ndërtime në Brezovicë, aksion i gjerë Njësive Speciale në Shtërpcë

 

Ndalohen punimet në disa kantiere ndërtimi në Prishtinë

Për shkak të mungesës së masave të mjaftueshme të sigurisë në disa kantiere ndërtimi në Prishtinë, inspektorët e punës janë detyruar të ndërpresin punimet ...