Postet nga: shtërpcë

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës në rrjete sociale prezanton Brezovicën si pjesë të Serbisë

Zëvendësdrejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq, tash e 23 vjet është pjesë e institucionit kryesor të sigurisë.

Gjendet i vdekur një burrë në një fshat të Shtërpcës

Policia e Kosovës ka gjetur një trup të pajetë të një burri në fshatin Berevce të Shtërpcës të premten rreth orës  17:00.

Në Kosovë, futbolli i vajzave shënon gol kundër tabuve etnike

Vajzat që merren me futbollin në Kosovë kanë nisur të bëjnë ndryshime në marrëdhëniet sportive në vend. Përderisa në ligat e djemve, serbët dhe shqiptarë...

Policia jep detaje për vdekjen e burrit nga Shtërpca pas lëndimeve që mori si pasojë e rrahjes

Një burrë 49 vjeçar me inicialet J. K. nga Shtërpca të martën ka vdekur në spitalin e Nishit në Serbi si pasojë e lëndimit të rëndë ...

Policia e Kosovës ngjitet nëpër shtylla për të larguar kamerat e sigurisë në Shtërpcë (VIDEO)

KallxoPernime ka shfaqur pamjet nga operacioni i Policisë së Kosovës, gjatë të cilit janë konfiskuar kamerat e sigurisë në Shtërpcë.

Konfiskohet sasi e floririt në Shtërpcë nga një shtetas i Maqedonisë Veriore

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë një kontrolli të një veture ka zbuluar sasi të floriti e cila dyshohet se përdorej për tregti.

Rasti 'Brezovica', bashkë me ish-kryetarin e Shtërpcës lirohen edhe disa të akuzuar nga paraburgimi

Gjykata e Pejës ka marrë vendim sot që të lirojë nga masa e paraburgimit ish-kryetarin e Shtërpcës, Bratisllav Nikoliq, i akuzuar në rastin e njohur ‘Brezovica’, pasi ...

Policia gjen heroinë e metadon në Shtërpcë, arrestohen dy persona

Policia e Kosovës dje në Shtërpcë ka sekuestruar substancë të dyshuar narkotike të llojit heroinë me peshë rreth 0.43 gram dhe një shishe qelqi me lëng rreth 17 mililitra, ...