Postet nga: brezovicë

Mbeturina të shumta në skaj të rrugës në Brezovicë

Pavarësisht se dje u shënua Dita e Tokës e cila karakterizohet me thirrje për mbrojtjen dhe organizimeve për pastrimin e saj, në Brezovicë duket se ...

Policia konfiskon arsenal armësh në Brezovicë

Policia e Kosovës ka arrestuar O.H. pasi gjatë kontrollit, të njëjtit i janë gjetur dhe konfiskuar njw arsenal armësh në dy objekte në Brezovicë të Shtë...

Rrezik nga orteku i borës, mbyllet Qendra e Skijimit në Brezovicë

Qendra e Skijimit në Brezovicë është mbyllur sot për vizitor.

Policia jep detaje për ortekun në Brezovicë

Policia e Kosovës deri më tani nuk ka informacione nëse ka persona të lënduar si pasojë e ortekut që ka rënë sot pasdite në Brezovicë.

Momenti kur punëtori në Brezovicë bie nga teleferiku dhe shpëton - Pamje

Të shtunën ishte raportuar në lidhje me një video që po qarkullonte në rrjete sociale, ku shihej një person në situatë të vështirë duke u mbajtur me duar ...

Lëndohet skiatori pas përplasjes me motor-sajë në Brezovicë, autoambulanca nuk mbërrin në vendin e ngjarjes

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës ka njoftuar se sot në Brezovicë është lënduar një skiator pasi i njëjti është përplasur me një ...

Ministrja Haxhiu e quan "të papranueshëm" reagimin e Lumezit ndaj Sveçlës

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, për aksionin e sotëm në Shtërpcë, që ka të bë...

Kryeprokurori i Shtetit reagon ndaj deklaratës së ministrit Sveçla për aksionin në Shtërpcë

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, lidhur me aksionin e sotëm në shtërpcë, ...