Postet nga: Aksion

Antidroga aksion në Prishtinë, arrestohen disa persona e konfiskohet një sasi e narkotikëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje njësia e antidrogës ka ndërmarrë një aksion, ku janë arrestuar 4 persona të dyshuar dhe është konfiskuar një sasi e ...

Dy pronarë të një biznesi në Podujevë janë në arrati, dyshohen për përfshirje në mashtrime me zyrtarët e ATK-së

Dy pronarë të një biznesi në Podujevë janë duke u kërkuar nga organet e ndjekjes pasi që po dyshohet se janë të përfshirë në rastin e mashtrimeve me ...

Aksion në disa lokacione në Kosovë, qytetarë e zyrtarë dyshohen për mashtrim në detyrë e shmangie tatimi

Prokuroria Themelore në Prishtinë, konkretisht Departamenti për Krime Ekonomike dhe Korrupsion, në koordinim me Policinë, janë duke zhvilluar një aksion që nga mëngjesi më disa lokacione në Kosovë.

Aksion i Doganës në Gjakovë, konfiskohen telefona e orë dore në vlerë 10 mijë euro

Një aksion i Doganës së Kosovës dhe Prokurorisë në Gjakovë rezultoi me konfiskimin e disa pajisjeve elektronike, që përfshijnë telefon e orë dore.

PSD me aksion para Kuvendit, deputetët e pozitës i etiketon si ‘Deputet i Zajednicës’

Aktivistë të Partise Socialdemokrate-PSD u kanë vënë ngjitës me shkrim ‘deputet i Zajednicës’ deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

Aksioni i policisë në 11 lokacione, arrestohen 10 persona

Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe ajo e Krimeve të Rënda në Policinë e Kosovës sot kanë kryer aksion në 11 lokacione, në katër rajone ...

Krimet e rënda me aksion në rajonin e Prishtinës e Mitrovicës për rastin 'Fajdeja'

Pesë lokacione të ndryshme të cilat përfshijnë regjionin e Prishtinës dhe një në regjionin e Mitrovicës janë kontrolluar sot nga Policia e Kosovës në vazhdën ...

Detaje për aksionin e policisë dhe municionet që u gjetën në Banjskë

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha në një konferencë për media së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka ndarë detaje për municionin e ...