Postet nga: ryshfet

I ofroi 5 euro ryshfet policisë, arrestohet i dyshuari  

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar për dhënie ryshfeti.

Rasti 'Brezovica' - Gjykata vendos për ish-sekretarin e Ministrisë së Infrastrukturës, i dyshuar për marrje ryshfeti

Gjykata e Ferizajt ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaj ndaj ish-sekretarit të Ministrisë së Infrastrukturës, Xhelil Bekteshi dhe një personit me inicialet Xh.Sh, të dyshuar ...

Polici kërkoi 50 euro ryshfet që t'ia kthejë librezën e qarkullimit, dërgohet në mbajtje

Një zyrtar policor është dërguar në mbajtje nën dyshimin për marrje të ryshfetit.

Arrestohet pasi dyshohet se u ofroi ryshfet policëve për mos shqiptim të gjobës

Një shtetas i Serbisë, është arrestuar, dje në Klinë pasi i njëjti dyshohet se u kishte ofruar ryshfet policisë, në mënyrë që ata mos t’ia shqiptonin gjobë...

Gjykata aprovon marrëveshjen për pranimin e fajësisë të disa të akuzuarve në rastin ‘Subvencionet 1’

Gjykatësi Kujtim Krasniqi e ka konfirmuar për KALLXO.com se gjykata ka aprovuar marrëveshjen e lidhur mes Prokurorisë dhe shtatë të akuzuarve në rastin ‘Subvencionet 1’ për ...

Gabimet "amatore" të gjykatave që liruan kundërligjshëm dy punëtorët e KEDS-it për marrje ryshfeti

Dy instancat gjyqësore, Gjykata e Pejës dhe ajo e Apelit kanë gabuar kur i kanë liruar nga akuza për marrje ryshfeti dy punonjësit e KEDS-it, Gë...

Burgim me kusht dhe gjobë për shtetasin e Shqipërisë i cili kishte tentuar t`i japë 10 euro ryshfet policit në Vërmicë

Miri Dukaj, shtetas i Shqipërisë është dënuar nga Gjykata e Prizrenit nën akuzat se ka tentuar t’i jap 10 euro ryshfet zyrtarit policor në Vërmicë.

Kosova shënon përparim të lehtë në luftën kundër korrupsionit

Kosova ka shënuar përparim të lehtë në luftën kundër korrupsionit, duke u renditur e 39-ta në Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2021, të pë...