Në oborrin e emergjencës në Podujevë, gjendet një mjet shpërthyes

Një mjet i dyshuar shpërthyes është gjendur në oborrin e emergjencës në Podujevë dje rreth orëve të para të mëngjesit.

Policia e Kosovës ka njoftuar se njësitet përkatëse kanë siguruar vendin dhe kanë bërë tërheqjen e mjetit.

Nuk raportohet për të lënduar.