Postet nga: Podujevë

Avdullah Hoti deklarohet për humbjen e LDK-së në Podujevë

I pyetur nëse humbjen në Podujevë e sheh si ndëshkim ndaj tyre për shkak të prishjes së koalicionit mes LDK-së dhe LVV-së në nivel qendror, kryeministri i ...

KMDLNj: LVV është dashur të menaxhojë më mirë festimin e fitores në Podujevë për shkak të pandemisë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka dalë me një vlerësim të procesit zgjedhor që u mbajt të dielën në Podujevë ...

Agon Maliqi: Pas fitores së VV-së në Podujevë, zgjedhjet e parakohshme shumë të mundshme

Analisti politik Agon Maliqi e ka quajtur si shenjë të forcimit të Vetëvendosjes fitoren e kandidatit të saj, Shpejtim Bulliqi, në Podujevë qysh në raundin e parë të votimeve.

Grumbull i njerëzve pas fitore së Vetëvendosjes, Albin Kurti i kërkon shpërndarjen pasi përfundojnë fjalimet

Vendi është duke u ballafaqur me numër të lartë të rasteve me COVID-19 si dhe me dhjetra të vdekur brenda 24 orëve nga infeksioni me coronavirus, por sot në ...

KQZ tregon kur do të dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në dy komunat

Kryetarja e Komisionit KQZ-së, Valdete Daka ka deklaruar se konferenca e radhës e tyre do të mbahet sapo të pranojnë rezultatet preliminare pas zgjedhjeve në komunën e Podujevë...

KQZ: Në Podujevë votuan 40.51% e qytetarëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka bërë të ditur pjesëmarrjen në votime të qytetarëve në Komunën e Podujevës dhe të Mitrovicës së Veriut, pas ...

PZAP nuk mori asnjë ankesë për procesin zgjedhor në Mitrovicën e veriut dhe Podujevë

 

FOTO - Komisionerët pinë duhan brenda qendrës së votimit në Podujevë

Dy komisionierë të zgjedhjeve në Podujevë janë parë duket pirë duhan brenda qendrës së votimit.