Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar riga shiu për ditën e sotme.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë Celsius.

Gjithashtu do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-6m/s.