Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për ditën e sotme

Për të mërkurën në Kosovë parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri në 7 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 19 gradë.

Era do të fryjë nga juglindja, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme lokalisht, me shpejtësi prej 17-52 km/h./Telegrafi