array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Drenushë Ramadani

Drenushë Ramadani

Drenushe Ramadani është gazetare në KALLXO.com prej korrikut të vitit 2018. Fillimisht është angazhuar si gazetare praktikante, ndërsa aktualisht është gazetare hulumtuese.

Ajo ka arritur titullin Bachelor në degën “Gjuhë dhe Letërsi shqipe” në Universitetin Publik të Prizrenit “Ukshin Hoti”, ndërsa momentalisht është duke vazhduar studimet postdiplomike- master në Universitetin Publik të Prishtinës “Hasan Prishtina” – drejtimi Gjuhë Shqipe. Dëshira e madhe që të punojë në fushën e medies e ka shtyrë që me shumë pasion të regjistrojë edhe Fakultetin e Komunikimit Masiv- Gazetari si fakultet të dytë, në Kolegjin AAB.

Para se t’i bashkohet ekipit të BIRN Kosova, ka punuar në portalin informativ “Gazeta Observer”, për tetë muaj.

Fushat, në të cilat Drenusha ka treguar interesim janë temat dhe hulumtimet sociale, fushën e ambientit, qeverisjen lokale, reportazhet duke mos anashkaluar edhe çështjet që i raporton në kuadër të lajmeve ditore.

Drenusha është fituese e çmimit të tretë të Ambientit me storien “A po rrezikojnë hidrocentralet zhdukjen e rrjedhave të lumenjve?”, çmim ky i themeluar nga organizata ÇOHU në kuadër të koalicionit Pro OPEN për mbështetjen e gazetarisë së shkruar në fushën e mbrojtjes së ambientit.

 

Asnjë institucion privat nuk ka licencë për testimin e COVID

Cilat komuna kanë më shumë viktima të COVID-19?

Apostolova e zhgënjyer me dështimin e Kuvendit për ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare

Kosova i shpenzon 1.2 milion euro për të blerë oksigjen

Spitali i Prizrenit me 20 pacientë me COVID-19 dhe vetëm tre respiratorë

Pas dorëheqjes së ekspertëve të Grupit Punues të procesit të Vettingut reagon ministri i Drejtësisë

ShSKUK përdori procedurë të negociuar për tenderë edhe kur s’kishte emergjencë

Dy mjekë të Onkologjisë pozitivë me COVID-19

FSK me kapacitete të deminimit nënujor

Dorëhiqen ekspertët e grupit punues për procesin e vettingut

Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e anëtarëve të Listës Serbe në qeveri

Shoqata e gastronomëve: Kufizimi i orarit të punës po na shpie drejt një kolapsi ekonomik

270 pacientë me COVID-19 po trajtohen në QKUK dhe spitalet e Kosovës

ShSKUK: Pacientët me COVID-19 nuk janë të rrezikuar në klinikën e Mjekësisë Sportive

Emrat e 200 punëtorëve shëndetësorë të pranuar për të ndihmuar menaxhimin e pandemisë

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!