Postet nga: bashkim kastrati

Paralajmërimi për vërshime të shpejta dhe erëra të forta në Prishtinë, detaje nga IHMK

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në Prishtinë ka probabilitet prej 35 për qind për përmbytje. Ndërkohë në rajonin e Prishtinës ka erëra ...

A do të ketë situatë të rënduar hidrometeorologjike në Kosovë, flasin nga IHMK

Temperaturat e larta që mbizotëronin tash e disa ditë në vend sot ndryshuan. Erëra të forta e reshje shiu mbizotëruan këtë të shtunë në Kosovë.

Zonat e Kosovës që mund të përballen me vërshime të shpejta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që nga sonte deri më 27 shtator mund të krijohen vërshime të shpejta që mund të shkaktojnë vështirësi dhe probleme.

Instituti Hidrometeorologjik: Situata është në kontrollë me të reshurat e shiut

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës është duke pëcjellë situatën e reshjeve të shiut që kanë ndodhur në 24 orët e fundit ndërsa tregojnë se nuk do të ...

A pritet të vazhdojnë stuhitë në Kosovë, flasin nga Instituti Hidrometeorologjik

Moti i ligë me stuhi dhe reshje të dendura të shiut pritet të vazhdojë edhe në ditët e ardhshme në Kosovë.

Senati Kthen Mbrapsht Ankesën e Gruas së Dekanit

Në mbledhjen e sotme Senati i Universitetit të Prishtinës ka kthyer në Këshillin e Fakultetit të Ndërtimtarisë dhe Arkitekturës ankesën e Mimoza Dugollit.